Specjalisci od Sex Dolls na polskim rynku

Gwarancja najniższej ceny

Ponad 1000 lalek w magazynie

5 wskazówek dotyczących pielęgnacji włosów

Piękna peruka jest niczym, jeśli nie jest zadbana. Rozczesywanie, czyszczenie i nawilżanie to trzy główne elementy pielęgnacji peruki. W tym artykule przedstawiamy 5 wskazówek, jak najlepiej dbać o perukę Sex Doll.

Lalka erotyczna ma perukę wykonaną z włosów syntetycznych. Peruki te wykonane są z najlepszej jakości materiałów, dzięki czemu są miękkie i gładkie w dotyku, pięknie błyszczą i idealnie układają się. Podobnie jak prawdziwe ludzkie włosy, peruka twojej lalki erotycznej wymaga odpowiedniej pielęgnacji. Przy odpowiedniej pielęgnacji peruka pozostanie w dobrym stanie i będzie piękna przez dłuższy czas.

1. Rozplącz perukę

Peruka wykonana z włosów syntetycznych może stracić połysk i plątać się z powodu braku konserwacji. Ważne jest, aby regularnie rozplątywać treskę. Aby to zrobić, użyj grzebienia lub szczotki, której włosie jest szeroko rozstawione i nie ma kulek na końcach. Upewnij się, że zaczynasz od końców włosów, a następnie delikatnie szczotkuj w kierunku “korzenia”. Uważaj, aby nie szczotkować peruki zbyt mocno, ponieważ grozi to niepotrzebnym wyrwaniem włosów z peruki.

Wskazówka

Gdy włosy są beznadziejnie splątane, wypróbuj odżywkę bez spłukiwania lub olejek nawilżający. Sprawia to, że włosy łatwo się rozczesują, ale także nadaje im olśniewający połysk.

2. Czyszczenie peruki

Nie zalecamy czyszczenia peruki częściej niż to konieczne. Zbyt częste czyszczenie ma negatywny wpływ na trwałość peruki. Wyczyść perukę letnią wodą z mydłem i szamponem do peruk lub bardzo łagodnym szamponem. Pozostaw perukę w wodzie z mydłem na 2-3 minuty. Nie pocieraj ani nie wykręcaj. Może to spowodować uszkodzenie peruki. Nie używaj też zbyt agresywnych szamponów. Nie jest to szampon odpowiedni do włosów pozbawionych życia i przetłuszczających się. Te szampony są zbyt mocno oczyszczające. Może to spowodować, że peruka straci połysk i będzie się plątać. Używaj raczej łagodnych produktów myjących, takich jak szampon dla dzieci lub szampon do włosów zniszczonych i farbowanych.

3. Nawilż perukę

Po umyciu włosów szamponem, ostatnim niezbędnym krokiem jest użycie odżywki. Odżywka chroni włosy przed plątaniem, nadaje im głęboki i piękny połysk oraz pozostawia je miękkie przez długi czas. Dobrze spłucz włosy, aby nie pozostały żadne resztki, które sprawią, że włosy będą tłuste. Używaj nieco chłodniejszego makijażu: zamyka to łuski włosów i sprawia, że włosy pięknie błyszczą.

4. Suszenie peruki

Najlepiej jest osuszyć perukę miękką, chłonną ściereczką, znaną również jako “ściereczka z mikrofibry”. Nie pocieraj ani nie wykręcaj. Nie należy również czesać i/lub szczotkować peruki, gdy włosy są jeszcze wilgotne. Pozwól peruce dokładnie wyschnąć na powietrzu. Najlepiej użyj do tego celu stojaka na perukę. W rezultacie włosy optymalnie wysychają i ładnie układają się po wyschnięciu. Nie susz włosów suszarką do włosów. Nie umieszczaj peruki w pełnym słońcu, aby przyspieszyć proces suszenia.

Czy wiesz, że...

Peruka syntetyczna posiada "pamięć kształtu". Oznacza to, że peruka automatycznie przybierze odpowiedni kształt po czyszczeniu i suszeniu.

5. Modelowanie peruki

Czas na wykończenie. Po umyciu i wysuszeniu włosów ponownie je nawilż lub nałóż odżywkę bez spłukiwania. Odżywka bez spłukiwania zapewnia głębokie nawilżenie, pozostawiając włosy lśniące i mniej podatne na plątanie. Chcesz stworzyć loki lub fale na włosach? Jeśli tak, nigdy nie używaj źródeł ciepła, takich jak lokówki lub suszarki do włosów. Jest to bardzo niekorzystne dla peruki. Jeśli chcesz zakręcić włosy, lepiej zrobić to za pomocą papilotów. Za pomocą papilotów można kręcić włosy bez użycia ciepła. Tworzenie warkoczy i koków również tworzy zabawny efekt.

Dodaj komentarz

Obsługa i kontakt

Szybka konfiguracja na koncie

Śledzenie zamówienia, opłacanie faktur i zmiana danych

Potrzebujesz pomocy?

Chętnie służymy pomocą. Nasz zespół obsługi klienta jest do Twojej dyspozycji każdego dnia roboczego.